Published On: 16 Janar, 2016

Bora vështirëson lëvizjen, aksident në rrugën Prishtinë-Pejë (Foto)

Bora që ka filluar që nga mëngjesi ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve në rrugë. Si pasojë e kësaj në këto momente ka ndodhur një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë-Pejë, konkretisht në fshatin Orllat.

Në aksident janë përfshirë 3 automjete dhe sipas qytetarëve që kanë dërguar fotografitë, ka ndodhur për shkak se magjistralja Prishtinë-Pejë, nuk është duke u mirëmbajtur si duhet nga kompanitë. Megjithatë, përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

Një gjendje e vështirë për të lëvizur është edhe në autostradën e kombit, ku sipas gazetarëve të KosovaPress-it, deri vonë nuk ka filluar pastrimi./KP/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...