Published On: 7 Tetor, 2016

Bombë OKSIGJENI: Kjo LULE i heq të gjitha TOKSINAT nga SHTËPIA!

Nëse dëshironi ta filtroni ajrin në shtëpi, atëherë nuk keni nevojë të blini produkte të shtrenjta për këtë gjë. Ajri mund të filtrohet edhe me lulet e caktuara.

Lulet e zakonshme të cilat mbahen brenda në shtëpi shërbejnë si armë e fortë kundër nivele të larta të ajrit të ndotur. Lulet janë të njohura edhe si absorbues të gazrave të dëmshëm të cilët gjenden në hapësira të mbylla, transmeton Telegrafi.

Lulja aloe Vera

Kjo lule është shumë e lehtë për t’u mirëmbajtur dhe i heq të gjitha kimikalet e dëmshme. Ajo e pastron ajrin duke e absorbuar dyoksidin e karbonit, monoksidin e karbonit dhe formaldeidet.

Veç kësaj, më e mira e kësaj bime është se kur në shtëpi gjendet një nivel i lartë i kimikaleve të dëmshme, lulja fillon të zhvillojë pika ngjyrë kafe të cilat ju lajmërojnë se diçka nuk është në rregull.

Përveç Aloe Veras, ju mund ta përdorni edhe fikusin. Fikusi nuk kërkon shumë dritë dhe në mënyrë të suksesshmee pastron ajrin. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...