Published On: 23 Mars, 2016

Bombat e Brukselit të mbushura me gozhda, për të vrarë më shumë

Bombat e përdorura për sulmin terrorist në aeroportin e Brukselit ishin të mbushura me gozhdë. Kjo është një teknikë e terroristëve për të shkaktuar sa më shumë viktima. Radiografia është publikuar nga VTM, nga spitali ku kanë shkuar shumë prej të plagosurve. Sipas mjekut Marc Decramer shumica e të lënduarve kishin goditje nga mjete metalike si gozhdë dhe bulona. Një teknikë e tillë është përdorur nga terroristët edhe në maratonën e Bostonit në 15 prill 2013. /lapsi.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...