Published On: 2 Tetor, 2016
Bota |

Bombardimet në Alepo: Vritet notarja siriane bashkë me vëllain e vet 12-vjeçar

Një notare e re siriane dhe vëllai i saj 12-vjeçar janë vrarë nga bombardimet e rënda në Alepo të Sirisë.

Mireille Hindoyan, sportiste dhe studente, ishte lënduar rëndë nga bombardimet në rrethinën Villi të Alepos, ku jetojnë shumë banorë me prejardhje armene, transmeton Express.

Ajo ka vdekur më vonë në spital nga plagët e rënda.

Edhe vëllai i vet Arman Hindoyan vdiq nga sulmi i së premtes, sipas agjencisë së lajmeve me bazë në Armeni, Kantsasar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...