Published On: 2 Shtator, 2016

“Bomba” e Altin Goxhajt: Izet Haxhia i vërtetë është Mero Baze

Avokati dhe aktivisti i shoqerise civile, Altin Goxhaj, pretendon se profilin e Izet Haxhise ne Facebook e kontrollon gazetari Mero Baze.

Sipas Goxhajt, profili eshte fake dhe perdoret nga Baze per te hedhur balte kryesisht mbi ish kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij, raporton Opozita.com.

“Prej shume muajsh, mediat e Rilindjes kane shpik nje personazh “te besueshem” nje fare Izet Haxhija! Futesh te intervistat apo publikimet e statuseve te tij ne FB, perfshi dhe nje “interviste” te porositur, dhe habitesh me drejtshkrimin, artikulimin e fjalive, batutave, komenteve, nje gjuhe e ftohte letrare dhe e rregullt dhe e kompletuar qe per profesionistet eshte gjuha e sprovuar e nje gazetari te shtypit te shkruar, formim shkollor, kulturor, bagazh fjalori dhe formim gjuhesor i nje shkollimi dhe angazhimi full time postshkollimi te mire letrar, dhe pastaj vret mendjen dhe kujtohesh… Ore po ky Izet Haxhija a eshte ai nje injoranti tipik ne te folur e le me ne te shkruar qe kemi njohur qe ishte analfabet fare qe i vetmi bagazh fjalori ishin nje kasete te sharash qe s’merrej vesh kur mbaronte njera dhe fillonte tjetra… pastaj ti e kupton se kujt i ngjan gjuha, teksti, fjalet, konceptet, thashethemet dhe sajesat, koherenca e lajmit dhe temes… dhe menjehere te shfaqet Mere Bazja si profil politik, gjuhesor, thashethemexhi dhe sajues profesionist! Ore Personazhi Izet Haxhija nuk ekziston fare! Ai eshte thjesht nje pardesy e bardhe qe i ka vjedh Izetit Mere Bazja dhe ju kujtoni se po lexoni Izetin. Merja eshte personazhi i vertete Izet Haxhija”, shkruan Altin Goxhaj. /Opozita.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...