Published On: 19 Gusht, 2016

Bolt, njeriu i pakapshëm, shkruan historinë në Lojërat Olimpike (Vide+Foto)

Usain Bolt ka fituar medaljen e artë në vrapimin deri në 200 metra

Pas triumfit në vrapimin deri në 100 metra, Usain Bolt ka arritur të fitojë medaljen e artë edhe në vrapimin deri në 200 metra në Lojërat Olimpike  ‘Rio 2016’

Atleti nga Xhamajka, arriti ta përfundojë garën për 19.78 sekonda, duke lënë pas kanadezin,  Andre De Grasse.

Si në garat e kaluara, edhe në vrapimin deri në 200 metra, Usain Bolt i la shumë prapa kundërshtarët në shtegun e vrapimit.

Me këtë medalje, Bolt ka shkruar historinë duke u bërë atleti i parë që arrin tre medalje të arta të njëpasnjëshme në tre Olimpiada,  pas asaj të Londrës dhe Pekinit. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...