Published On: 28 Janar, 2016

Boksieri shqiptarë nga Struga, Fatlum Zhuta – “Djelmoshi i Artë Shqiptarë” bokson me amerikanin Cameron Rivera (Video)

  • 19 shkurti po i afrohet shpejtë! sfidës së madhe të boksit – në ringun e Providence në Rhode Island
Beqir Sina
Providence -Rhode Island:  Nëse jetoni në zonën veri-lindore të bregdetit, këtu në SHBA, kontaktoni për bileta nëpërmjet mesazhit privat, me përfaqësuesit e ekipit Rivera dhe ekipit Zhuta, Bill McDonald, Johnny BumpCity Bumphus, si dhe Bret Summers dhe “The boys invading Rhode Island”!
Boksieri amerikan Cameron Rivera – i cili thuhet se është në kërkim për të marrë “Brezin e kampionit” në peshën e mesme  WBC Youth JR, brez të cilin e tashmë e mbanë, kampioni ynë shqiptarë, bokseri i talentuar  i kësaj peshe , strugani Fatlum Zhuta, dhe do të boksoi në arenën e boksit në qytetin veri-lindor Providence – Rohd Island në SHBA.
Strugani në Amerikë, boksieri Fatlum Zhuta – ka 3 KO-të, e tij të fituar në rradhë.
Pas fitores te mahnitshme e boksierit shqiptarë nga Struga, Fatlum Zhuta, ndryshe i njohur si “Djelmoshi i Artë Shqiptarë” – “Albanian Golden Boy”, i cili dalë -ngadalë por me sukses, po ngjitet në majat e boksit profesionist në SHBA, tani ai është gati përballë sfidës së rradhës me bokserin amerikan Cameron Rivera.
Së fundmi bokseri shqiptarë Fatlumi i cili thuhet se ka boksuar kundër një kundërshtari mjaft të papërshtatshëm dhe i cili pas vete ka shumë fitore dhe shumë tituj, duket të jetë i motivuar tek fitorja e radhës.
 Ishte dueli me Devison Riberio, një ish-kampion bote në MMA, e që pas vete kishte rezultat mbresëlënës 29-5, që e motivon më shumë kampionin tonë Zhuta. Por këto rezultatet nuk luhatën në asnjë moment Fatlum Zhutën, i cili me shpejtësi të madhe dhe goditje të forta, e detyroi kundërshtarin që në disa raste të gjendet në dysheme që në roundin e parë, ndërsa gjyqtari e ndërpreu meçin dhe duke e shpallur fitues Fatlum Zhutën me nokaut.
Kurse,  tash vjen sërish para ringut më 19 shkurt, në sfidën e radhës në Provindece të Rhode Island, bokseri shqiptarë Fatlum Zhuta, me boksierin Cameron Sevilla Rivera, për të na dhuruar fitoren e radhës.
Andaj dhe më 19 Shkurt në arenën e boksit në Providence të Rohd Island pa dyshim që nevoitet edhe mbështetja, dhe pëkrahja e shqiptarëve.
Që do të jetë si në të kaluarën edhe kësaj rradhe si një shtytje e fuqishme për fitoren e radhës.
Shqiptarë, të kësaj zone verilindore mos nguroni të bëheni edhe ju pjësë e kësaj fitore të madhe të bokserit shqiptarë Fatlum Zhuta, ndryshe i njohur si “Djelmoshi i Artë Shqiptarë” – “Albanian Golden Boy”, i cili i mirëpret dhe ju faleminderohet për pjesmarrjen tuaj!

12391331_761993470574061_932680546692187467_n-631x841.jpg

fatlum-zhuta.jpg

Fatlum-Zhuta-480x498.jpg

images.jpg

Zhuta-Demaj-Sina-Bilalli-Gongu-i-Artë.jpg
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...