Published On: 9 Korrik, 2016

Boksieri Nuri Seferi kërkon dënim me vdekje për vrasësin e Almirit nga sllavo-maqedonasit (Foto)

Nuri Seferi, boksieri shqiptar, e ka vizituar familjen e Almirit, i cili është mbytur qëllimisht nga një maqedonas.

Familja e Almir Aliut, 4 vjeçarit nga Kumanova që humbi jetën pasi u shkel qëllimisht me veturë nga një maqedonas, e ka pasur një mysafir special për ngushëllime.

Fjala është për boksierin e famshëm shqiptar Nuri Seferin. Ky i fundit ka publikuar disa fotografi në Facebook nga familja e Almirit, derisa ka dhënë edhe një mesazh për opsionin, përcjell Express.

Ai ka kërkuar dënim me burg të përjetshëm për autorin e këtij krimi, derisa ka kritikuar partitë politike shqiptare në Maqedoni, Qeverinë  e Kosovës dhe Shqipëri. /Express/

Në vazhdim mund ta lexoni postimin e Nuri Seferit

Përshëndetje miq.

familjaret e Almir Aliut 4 vjeçarit nga Kumanova që humbi jetën para disa ditësh ku u shkel qëllimisht me makin nga një barbar primitiv.

Edhe më të hidhur këtë ngjarje e benë heshtja totale e partive politike këtu në vendin tonë të cilët nuk gjeten kohen që të dënojnë këtë ngjarje të hidhur. Shkak i kësaj përulja nga ata qe i sollëm ne me votën tonë sot ne vazhdojmë të jemi të diskriminuar, vazhdojnë të na mungojnë të drejtat elementare, vazhdon të na shkelet liria dhe fatkeqësisht vazhdojmë të jemi të pambrojtur nga Shteti amë Shqipëria dhe nga shteti i Kosovës për të cilin derdhem gjak dhe dhamë një kontribut të madh për të gëzuar te drejtat dhe lirinë.

Koha është që të vetëdijesohemi për të ardhmen që Almirat tjerë të rriten pa frikë dhe ti gëzojnë të drejtat e tyre që ëndrrat e fëmijërish ti bëjnë realitet dhe jo tua shuajmë në moshën 4 vjeçare.

Ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Aliu padyshim që dhimbja e tyre është dhimbje e çdo Shqiptari pa marr parasysh se ku gjendet ai.

Uroj që drejtësia të thotë fjalën e duhur dhe ky kriminel të marr dënimin e merituar dhe të dënohet me burg të përjetshëm.

Aktet e këtilla përçajnë shoqërinë dhe nxisin urrejtje në vendin tonë ku aspak nuk i ndihmojnë bashkëjetesës në këtë Shtet.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Edmond Markja thotë:

    Ishte nji akt dhuna ndaj Shqiptarève dhe duhet me u pergjigj njilloj dhe me è zhduk fare atè person qè morì jetèn e Almirit, qeveria Shqiptare nuk bèn tjeter vecse shurdhin, jemi mèsuar duke shitur vllazèrin

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...