Published On: 22 Gusht, 2016

Boksieri i famshëm shqiptar Elvir Muriqi, fejohet në Pejë, gazmend i rrallë shqiptar – Video + Foto


Shkruan Halit Nezaj

E premtja e 19 gushtit në qytetin e Pejës ishte fejesa e Championit, boksierit shqiptar me renome botërore Elvir Muriqit në restoranin Ransch Pëjë, vend kaq piktoresk i zgjedhur me shumë shije lart në alpet e Kosovës, Pejës e dominuar nga freskia, bukuri dhe atmosfera gazmore ne maksimum. Pritja nga kryefamiljari Ramiz Murqi me familje ishte e papërshkruar, byfeja e hapur sipas dëshirës me të gjitha tmirat.

Musafirë nga më të ndryshmit si Labinot Gashi nga RTV 21 shoku i ngushtë i Elvirit, pastaj tranjeri i parë i Elvirit me dy vajzat e tij po ashtu boksiere, mysafir i veçantë për dasmorët ishte edhe Halit Nezaj  nga Gjermania menaxheri i shumë boksierëve shqiptarë në diasporë, promoter po ashtu shumë mysafirë nga sporti dhe kultura Shqiptare.

Hyrja e çiftit në hapësirën ku mbahej gazmendi i fejesës ishte moment fenomenal, çifti rrezatonte nga fati i dy bylbylave Elvirit dhe Kaltrinës, të cilëve ne ju dëshirojmë shumë fatë në jetë.

Festa vazhdoi me muzikë në zhanre të ndryshme, nikoqiri dhe mysafirët ishin në disponim dhe e bëmë atë natë të hareshme. Për atmosferë u kujdes shumë edhe Labi po ashtu edhe në veçanti mund ta përmendi Lindën motrën  eElviri, e njohur si truproja e Presidentit të ndjerë Dr. Ibrahim Rugovës.

Briliantët e mbrëmjes të së Premtës ishin Elviri dhe Kaltrina, diamantë të ‘papërpunuar’ të martesës së ardhshme, po e theksoj me këtë rast se diamantë ‘e papërpunuar’ aq shumë shkëlqenin nga fati që neve si të ftuar reflektonim në zemrat tona.

Më pas toka u mbulua me dollarë amerikan nga urimet e përzemërta të miqve të shumtë.

 

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. diaspora thotë:

    Urime fejesen elvir ti deshiroj gjith te mirat ne jet dhe ty ramiz urime fajesen e djalit e u trashigofshin e u bafsh gjysh e babgjysh ketu rexhep vokshi pi kapeshnices me banim ne zvicer te pershendes shoku ramiz jemi pa ty i ndreq mobilat te naki ka 2 3 vite e ne rini kemi ndijt disa her te beqiri e tj. ju pershendes familjarisht.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...