Published On: 15 Tetor, 2016

Bob Dylan nuk i përgjigjet në telefon as Akademisë Suedeze të Nobelit

Reagimi i vetëm i tij ka qenë duke pëlqyer statuset e Barack Obamës, Carla Brunit dhe të tjerëve që e uruan në Twitter.

Bob Dylan, Fituesi i këtij viti i Çmimit Nobel për Letërsi, nuk ka asnjë koment mbi atë që ka ndodhur, triumfin e tij dhe karrierës së tij.

Derisa dje Dylan ka performuar në Las Vegas, ndërsa nuk ka pranuar të intervistohet nga The Irish Times. Në llogarinë e tij në Facebook vetëm është plasuar lajmi mbi fitoren por asnjë deklaratë a prononcim tjetër. Bota, në anën tjetër, është ndarë në dysh mbi suksesin e këngëtarit në një kategori ku zakonisht fitojnë shkrimtarët.

Reagimi i vetëm i tij ka qenë duke pëlqyer statuset e Barack Obamës, Carla Brunit dhe të tjerëve që e uruan në Twitter.

Sekretarja permanente e Akademisë Suedeze, Sara Danius, thotë se ende nuk ka folur në telefon me artistin amerikan, edhe pse beson se do të marrë notë pozitive nga ai, për të përcjellë një mesazh më të mirë për botën dhe muzikën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...