Published On: 25 Shkurt, 2016

Boateng: Ronaldo e Messi të frikësojnë

  • Mbrojtësi i Bayern Munich, Jerome Boateng, beson që Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund ta ndjenjë frikën e mbrojtjeve.

Boateng ka folur për dy lojtarët më të mirë në botë dhe se si frikësohen mbrojtjet përballë tyre.

“Me Ronaldon ose Messin, cilindo opsion që e zgjedh, ata të vijën dhe të sulmojnë në pozitat që gjenden të hapura. Ata janë shumë të shpejtë”.

Boateng thotë se mbrojtjet duhet të marrin vendim të shpejtë kur luajnë kundër Ronaldos ose Messit.

“Duhet të zgjedhësh shpejtë taktikën. Nëse kam dikë mbrapa mund të bëjë edhe një ndërhyrje përtokë”, ka thënë Baoteng.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...