Published On: 1 Prill, 2016

“BMW” prodhon këpucët që nuk i lejojnë fëmijët të rrëzohen

Kurrë më nuk do t’ju duhet të shikoni fëmijën tuaj teksa rrëzohet, falë kësaj shpikjeje të veçantë të kompanisë “BMW”.

Prodhuesi më i madh i makinave ka krijuar disa këpucë të vogla për fëmijë, që janë projektuar në mënyrë të tillë, për t’i ndihmuar fëmijët nën moshën trevjeçare të mbajnë ekuilibrin e tyre.

Duke përdorur teknologjinë revolucionare, “BMW” kontrollon përbërjen prej gome të këpucës, e cila mund të reagojë në të dhjetën e sekondës,  në varësi të sipërfaqeve dhe kushteve të ndryshme të rrugës.

Nëse fëmija juaj, për shembull është duke ecur mbi qilim, pllaka apo parket, këpucët “BMW” mundësojnë një shpërndarje të përsosur peshe dhe siguri maksimale.

Këpucët janë krijuar me një material të lehtë për të mundësuar fleksibilitet në lëvizjen e këmbëve dhe mbështetje, si dhe një dizajn aerodinamik për të përmirësuar lëvizjen dinamike dhe lëvizshmërinë e fëmijëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...