Published On: 7 Maj, 2016

Blushi sulmon nga Lezha: Njerëz pa merita po ngrihen në piedestal

Në Lezhë Ben Blushi u shfaq si shkrimtar.

Ai ishte në këtë qytet për të prezantuar librin e tij “Kandidati”. Nuk ishin të paktë ata që e priten në sallën e bibliotekës në Lezhë, ndoshta duke pritur një tjetër mesazh prej tij. Pak fjalë nga drejtoresha e bibliotekës si pritëse e këtij aktiviteti dhe kritiku Behar Gjoka, e më pas e gjithë vëmendja i dedikohet asaj çfarë Blushi do të thoshte.

Ndonëse konfirmoi se nuk do të kishte asnjë lajm për gazetarët, Blushi nuk e shmangu dot perifrazimin e situatës në të cilën ndodhet vendi. Ai foli edhe për individë që ndonëse nuk kanë asnjë meritë dhe janë kundër interesave të vendit, sërish po ngrihen në piedestal.

Në prezantimin e librit “Kandidati” të Ben Blushit munguan përfaqësuesit politik edhe pse janë dashamirës të librit, por sigurisht që do të analizojnë atë çfarë Blushi deklaroi edhe në Lezhë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...