Published On: 25 Shkurt, 2016

Blushi: Shpresoj që në Parlamentin e Shqipërisë të mos kemi raste si në Kosovë

  • ​Ben Blushi është shprehur se seanca e sotme në Kuvend duhet të ishte një debat serioz për dekriminalizimin dhe jo shitore vezësh. Duke folur për mediat, Blushi tha se ka ardhur dita që PS të kërkojë falje për ndotjen e Parlamentit.

“Debat serioz për gjendjen ku është katandisur Parlamenti. Shpresoj të mos kemi raste si në Kosovë. Sot ka ardhur dita që të paktën ne që jemi në shumicë, PS në radhë të parë duhet t’i kërkojë ndjesë shqiptarëve për degradimin dhe ndotjen e imazhit të këtij Parlamenti. Për fat të keq ky mbetet e do mbetet një nga parlamentet më të damkosura në historinë e Shqipërisë”, tha Blushi.

Ndërsa për tërheqjen e Prengës nga Kuvendi, Blushi tha se është një veprim i drejtë i tij, por është nga ato raste kur nuk i lihet në dorë ndërgjegjes së njeriut.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...