Published On: 1 Shkurt, 2016

Blushi-Ramës: Eja bëjë garë “fer” dhe mos ke frikë

Deputeti socialist, Ben Blushi, doli nga mbledhja e Grupit Parlamentar, dukshëm i dëshpëruar.

“Po shkojmë drejt një kongresi ku nuk zgjidhet kryetari i partisë. Edi Rama nuk do të zgjidhet,”tha Blushi.

“Rama ishte sot aty, por nuk foli. Unë kam një pyetje për të: Një njeri që pretendon se ka bërë kaq shumë reforma, në energji, arsim, në territor, në pensione, nëse do i quajmë, pse ka frikë të zgjidhet? Ky është një mandat i grabitur, me të cilin nuk do pajtohem kurrë,” tha Blushi.

“Si ka mundësi që Shqipëria mund të besojë se ne zbatojmë ligjin, kur nuk zbatojmë ligjin e partisë.

Si mund të vijnë të rinjtë në këtë parti, që nuk zbaton ligjin e saj”.

Blushi tha se i qëndron deklaratës së tij se do të garojë për kreun e PS, nëse ka zgjedhje dhe garë të lirë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...