Published On: 11 Prill, 2016

Blushi: Po na tall Europa për referendumin, kutitë u mbushën

Deputeti socialist, Ben Blushi, në një prononcim për mediat, tha se referendumi i të shtunës i bëri socialistët qesharakë.

“Standardi që ne krijuam po bëhet qesharak. Po na tall Europa,” tha Blushi, duke iu referuar ironisë që u përdor në Francë për referendumin e socialistëve shqiptarë.

Sipas Blushit, referendumi është manipuluar dhe kutitë janë mbushur pasi pjesëmarrja ishte e ulët.

“Jam i bindur se kutitë janë mbushur dhe pjesëmarrja ka qenë më e ulët. Sot nuk dihet rezultati për bashki, nuk dihet rezultati në secilën prej 380 kutive. Sa qesharake ishte e gjithë kjo, mjafton t’ju kujtoj deklaratën e Aurélie Filippetti, ish-ministre e Kulturës në Francë, e cila duke folur se çfarë po ndodh në PS-në franceze, tha mos i bëni zgjedhjet si  shqiptarët. Standardi që ne krijuan me këtë referendum, duke hequr të drejtën e zgjedhjes, po kthehet në qesharak. Evropa po na tall”.

“Kam kërkuar të dorëzohen materialet zgjedhore. Ende sot nuk dihet rezultati i të shtunës,” tha Blushi.

“Unë i them pikëpamjet e mia, jam njeri i lirë”.

“Referendumi u bë për të më hequr mua të drejtën e kandidimit”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...