Published On: 22 Dhjetor, 2015

Blushi: Kosova nuk prodhon progres, ka nevojë për një lojë të rregullt politike

Deputeti i Partisë Socialiste, njëherësh shkrimtari Ben Blushi ka folur për diferencën mes Shqipërisë dhe Kosovës, ai ka folur edhe për opozitën në Kosovë për të cilën ka thënë se kjo opozitë nuk po e gjen veten ende në suazat e një loje politike.

“ Diferenca që ka Kosova me Shqipërinë është se Shqipëria është optimiste ndërsa Kosova pesimiste. Kosova sot nuk prodhon progres, ka nevojë për të emigruar ka një opozitë e cila akoma nuk e gjen vetën në suazën e një loje të rregullt politike”, ka thënë Blushi.

Ndër të tjera Blushi ka thënë se gjendja aktuale në Kosovë është e vështira që prej pavarësisë së Kosovës.

“ Mendoj se ky është momenti më i vështirë nga pavarësia e deri më sot, Kosova mbetet ishulli më optimist ku jetojnë shqiptarët dhe Prishtina është vendi ku shqiptarët qeshin më së shumti” ka thënë Blushi.

Blushi këto komente i ka bërë në debatin e hapur të organizuar nga Lëvizja ‘FOL’.

Ben Blushi flet sot në Forumin “Fol Hapur”

Lëvizja FOL organizon diskutimin e radhës të Forumit “FOL Hapur”, ku i ftuar do të jetë politikani/shkrimtari nga Tirana, Ben Blushi.

Forumi do të mbahet në Bibliotekën Kombëtare duke filluar nga ora 11:00.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...