Published On: 3 Tetor, 2016

Blushi: Ja sa shqiptarë vdesin nga mbetjet në vend (Video)

Deputeti i larguar nga PS, Ben Blushi ka publikuar në Facebook një video të “Forumit Botëror Ekonomik” ku tregohet shkalla e vdekshmërisë për shkak të ndotjes nga mbetjet në 10 vende të botës.

Mes tyre është edhe Shqipëria, që renditet në vendin e 5-të me 171.4 vdekje për 100 mijë banorë.

“Shikoni sa shqiptare humbim per shkak te mbetjeve”, shkruan në Facebook deputeti Ben Blushi. “Po me importin e mbetjeve sa do të jetë kjo shifër?”- shtron pyetjen Blushi.

Pak ditë pasi maxhoranca miratoi ligjin e importit të mbetjeve, Ben Blushi deklaroi largimin nga PS-ja. Ai tha se është kundër këtij ligji dhe po mbështet fuqimisht kauzën e shoqërisë civile në mënyrë që ky ligj të mos vihet në zbatim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...