Published On: 9 Shkurt, 2016

Blushi flet për paktin e fshehtë mes tyre që prishi Rama

Eni Vasili e ka pyetur Ben Blushin se cili është pakti që ai ka pasur me Ramën në vitin 2003 kur ai e mbështeti atë për kryetar partie kundër Nanos. Ajo i është referuar disa pandehmave në shtyp që gëlojnë që prej vitit 2009 sipas të cilave Blushi e mbështeti Ramën me kushtin që nëse humbiste zgjedhjet ai do largohej nga kryesimi i PS. Ajo i ka bërë kështu jehonë thashethemeve për një pakt sekret që Rama ti lërë partinë Blushit sipas modelit të Toni Blair me Gordon Brovn. Dhe Blushi është përgjigjur për këtë pakt sekret. “Ne në atë kohë kishim pikpamje të përbashkëta për të shpëtuar PS. Unë nuk bëj kështu bisedash me kolegët. Por ne mendonim sëbashku për një parti majtas, ku kryetari që humbet ikën, ku cilësia e njerze që janë në lista nuk do të qe kjo e sotmja” ka thënë Blushi në Studio e Hapur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...