Published On: 26 Gusht, 2017

Bllokadë deri pas zgjedhjeve lokale lokale?

Bllokada institucionale në vend mund të vazhdojë deri pas zgjedhjeve lokale, të cilat do të mbahen në Kosovë më 22 tetor të këtij viti, shkruan Zëri.

Ilir Ibrahimi, njohës i rrethanave politike në vend, ka konsideruar se bllokada mund të vazhdojë deri pas zgjedhjeve lokale.

“Duke parë deklaratat e liderëve të partive politike, është e qartë që ata nuk kanë për qëllim për të gjetur zgjidhje, por synojnë që këtë bllokadë ta vazhdojnë edhe më tutje, ndoshta deri pas zgjedhjeve lokale. Ky është një kalkulim i pastër politik”, ka deklaruar ai.

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery says:

    ….por, blokada ne kokat e prishura te lidereve politik te Kosoves do te tejkalohet vetem ateher kure keta lider, qeverevehten po e quajne lider , nuk do te jene me lider dhe , kur do te perballen me drejtesine.Ateher ata do te kene kohe te mendojne se cfare i bene ketij shteti qe quhet Kosove dhe , nuke u dashe ti benin por , do te u bie nder mend edhe cfare nuke bene e u dashe te benin.
    E mira e kesaje te keqeje qe autori e emertoi me lider te Kosoves qe i kane bllokuar institucionet e vendit eshte se keta pere paseardhesit e tyre do te jene shembull per te keqe dhe se si nuke duhet vepruar me shtetin dhe institucionet e tije…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...