Published On: 9 Prill, 2016

Bllofi amerikan / Kaubojsi ftohet në SHBA para Edi Ramës

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të trondisë politikën amerikane me deklaratat e tij.

Pasi pushtoi një hapësirë në gazetën e rëndësishme, NYTimes me komentet e tij për kandidatin republikan, Donald Trump, Rama pritet të fluturojë drejt Uashingtonit.

Por ai nuk është i vetmi që do të jetë në SHBA atë ditë.

Edhe deputeti kaubojs, Eduart Ndocaj, do të shkojë në SHBA.

Në faqen e tij zyrtare, Ndocaj thtoë se ka marrë një ftesë nga kongresmeni i rëndësishëm, Dana Rohrabacher.

Po ashtu, Ndocaj është ftuar edhe nga Partia Demokratike e Dallasit.

“Është hera e parë në 25 vite, që një deputet që nuk ka qenë kurrë kryetar partie, as kryeministër dhe as ministër, merr një ftesë kaq të rëndësishme për në SHBA,” shkruan Ndocaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...