Published On: 31 Maj, 2016

Blindohet Shkupi

Prani e shtuar policore në Shkup, për shkak të rastit të “Lagjes së Trimave” të Kumanovës. Seanca e caktuar për javën e kaluar u shtye për shkak se gjykatësja e këtij rasti ishte në pushim mjekësor.

Procesi gjyqësor në fillim të këtij muaji solli vendim që lëndën e “Lagjes së Trimave” ta bashkoj me lëndën “Rrufeja”, ku në këtë të fundit janë të akuzuar 8 veta nga rajoni i Likovës, Kumanovës dhe Haraçinës, për dhënien e logjistikës për grupin prej 29 të Kumanovës.  Para gjykatave është prani e shtuar policore, duke fluturuar edhe helikopterë. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...