Published On: 20 Maj, 2016

Blindohet gjykata para vendimit për Zeqirja Qazimin (FOTO)

Masat e sigurisë janë shtuar dukshëm jashtë dhe brenda objektit të Gjykatës në Ferizaj para shpalljes së vendimit për Zeqirja Qazimin.

Ish-imami i xhamisë “El-Kudus” në Gjilan Zeqirja Qazimi dhe 6 persona tjerë pritet sot të dënohen ose lirohen.

 Qazimi akuzohet për rekrutim për terrorizëm dhe nxitje të urrejtjes, ndërsa për pjesëmarrje në grup terrorist akuzoheshin edhe lir Berisha, Sadat Topojani, Burim Ballazhi, Jetmir Kyqyku, Liridon Kabashi dhe Ilir Krraba.

KALLXO.com ju sjell fotografi ku shihen pjesëtarë të Njësisë Speciale të Policisë para objektit të Gjykatës Themelore në Ferizaj.
policia2-e1463749766951

policia-e1463749685885

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...