Published On: 26 Maj, 2016

Blerta Deliu e Xhavit Halit janë deputetët që shpenzuan më së shumti!

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka publikuar një raport me emrat e deputetëve që kanë harxhuar shumë para nga buxheti i shtetit për udhëtime jashtë vendit.

Ndër deputetët që kanë harxhuar pa mëshirë paratë e buxhetit, janë nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, deputetja e PDK-së Blerta Deliu, Besim Beqaj nga e njëjta parti, deputeti i listës serbe Slobodan Petrovic e Teuta Sahatqija, ish deputete e LDK-së.

 Derisa, duke iu referuar të gjeturave të KDI-së, partitë të cilat i kanë kushtuar më së shumti buxhetit vetëm për udhëtimet e tyre, janë koalicioni PDK, PD, PSHDK, deputetët e të cilave kanë harxhuar mbi 68 mijë euro të gjithë së bashku.

“Shumica dërmuese e këtyre vizitave janë në vendet e kontinentit të Evropës 296. Me përjashtim të 15 vizitave në kontinentin e Amerikës. 14 në ShBA dhe 1 në Panama. Kurse vendet më të vizituara nga deputetët janë Shqipëria me 70 vizita, pastaj Gjermania me 45 vizita dhe Belgjika me 37 vizita”, thuhet në raportin e KDI-së.(Kosova Sot)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...