Published On: 18 Prill, 2016

Blendi Fevziu: Pse nuk dëshmon askush kundër Shullazit?

Gazetari i ABC News, Flamur Vezaj tha në Opinion se denoncimi i parë ndaj Emiliano Shullazit është bërë nga biznesmeni shqiptaro-amerikan në polici, i cili ka shpjeguar në mënyrë të detajuar të gjithë rrjedhimin e ngjarjes, ai gjithashtu është marrë në pyetje edhe në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në një rrëfim të gjatë që në muajin shkurt.

Vezaj theksoi se që nga ajo periudhë biznesmeni është larguar nga Shqipëria dhe më pas Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vazhduar hetimin në bashkëpunim me Shërbimin Informativ Kombëtar dhe oficerë të krimeve të rënda.

Në lidhje me policinë gazetari Vezaj bëri me dije se policia ka bërë veprime të ndryshme dhe ka relatuar mteriale në Prokurorinë e Krimeve të rënda.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/nese-rexhep-selimi-ka-perfitu-30-milione-euro-tendera-sa-ka-fitu-pronari-i-qeverise-thaci-me-kadrin-xhavitin-e-azemin/

http://www.shqiptari.eu/kur-shkupi-ishte-plote-me-shqiptar-e-prizreni-se-kishte-asnje-turk-kufirit-si-dukej-fundi-dokument/

http://www.shqiptari.eu/naim-miftari-si-ndodhi-o-kadri-veseli-qe-vellau-i-liderit-tuaj-hashim-thait-te-jete-informator-i-devotshem-i-udb-se/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...