Published On: 25 Maj, 2016

Biznesmeni Tafa dërgohet në Prokurori

Policia për krime ekonomike ka bastisur shtëpinë e biznesmenit Aziz Tafa.

Aksioni është duke u zhvilluar në dy lokacione të ndryshme, një në Prishtinë dhe një në Prizren, ka konfirmuar për TV Arta zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, duke mos dhënë detaje më të hollësishme.

“Konfirmoj se dy operacionet janë duke u zhvilluar ende dhe kanë nisur në orët e hershme të mëngjesit me urdhër të Gjykatës Themelore të Prizrenit”, ka thënë Hoxha.

Ndërkaq, Koha.net merr vesh se biznesmeni Aziz Tafa është pronar i objektit të “Benetonit”.

Gjithashtu, burimet e portalit bëjnë me dije se aksioni tashmë ka përfunduar.

Aktualisht, i dyshuari është në Prokurori.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...