Published On: 28 Prill, 2016

Biznesmeni noton në ujërat e zeza të Durrësit: Këtu është jeta …

Në episodin e sotëm të emisionit investigativ “STOP” është denoncuar problematika e ndotjes së plazhit të Golemit nga ujërat e zeza. Kjo zonë, edhe pse në prag të sezonit turistik 2016, duket se ende nuk është e përgatitur për të pritur turistët, pasi ujërat e zeza vijojë të dredhen në det.

Një biznesmen në këtë zonë ka ironizuar me kreun e Bashkisë së Durrësit dhe ka bërë një veprim që të tërheqë vëmendjen e tij. Ai është shtrirë mbi ujërat e zeza dhe thotë:

“Këtu është gjëja më e lumtur, më e bukur që ekziston. Këtu i gjen të gjitha pisllikun, halet, llumin, vetëm kreun e bashkisë nuk e gjen këtu. Sa shpresë e kishim me e pa, me e taku se na premtoi do bëjmë kështu do bëjmë ashtu. Hajde o burr shife Golemin…ecni o vlla këtu ecni se këtu është jeta, nuk iki që këtu, do pres rusët”, thotë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...