Published On: 12 Janar, 2016

Biznesmeni italian i lë shqiptarit trashëgimi 7 milionë euro, të mjerin e hedhin në gjyq vëllezërit

Pronari italian i disa restoranteve i la një trashëgimi prej 7 milionë eurosh shqiptarit që kujdesej për të, por tashmë 62-vjeçari Nuri Guga do të përballet me drejtësinë italiane.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane që shkruajnë se vëllezërit e biznesmenit Aldo Farinola nga Brindizi kanë denoncuar shqiptarin për ndryshim testamenti. Procesi gjyqësor ndaj 62-vjeçarit filloi pas 7 vitesh hetime rreth ngjarjes.

Sipas vëllezërve të biznesmenit që jetoi 93-vite, shqiptari që kujdesej për të ka përfituar nga gjendja e tij e dobët mendore për të bërë ndryshime në testament. Ndërkohë mediat italiane shkruajnë se Nuri Guga ishte shoku i vetëm i të ndjerit, si dhe theksojnë se Aldo Farinola nuk ka pasur asnjë fëmijë./Abc/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...