Published On: 17 Mars, 2016

Biznesmeni i ndërtimit, Lulëzim Kazani u qëllua me automatik “Tomson”

  • Policia dyshon se atentati tek Komuna e Parisit u krye nga dy persona, të pajisur me automatikë të vegjël. “Me shumë mundësi, armët kanë qenë tip Tomson” tha një zyrtar i policisë  për Lapsi.al.

Pasi kryen atentatin, dy atentatorët i fshehën armëe poshtë xhupave dhe u larguan me vrap, sipas policisë. Lulzim Kazani ishte në makinë me bashkëshorten e tij, kur ndodhi atentati.

Një plumb e preku në bark, ndërsa një tjetër në dorë. Ai u dërgua menjëherë në një spital privat, ku mori ndihmën e parë për plagët. Pas mjekimit, Lulëzim Kazani u mor në pyetje nga policia. Për shkak të errësirës, ai tha se nuk i kishte dalluar mirë vrasësit. Kazani e ka disa procese gjyqësore të hapura në gjykatat shqiptare. Objekti i këtyre padive, veç të tjerash, në një rast është edhe përpjesëtimi i pasurisë në lidhje me një pronë 1244 metra katrorë në Tiranë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...