Published On: 29 Janar, 2016

Binomi PDK – LDK s’ka shpëtim veq vonim

  • Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha – Kollçaku, thotë se opozita e bashkuar nuk planifikon ta marrë pushtetin me dhunë. Sipas saj, kjo Qeveri nuk ka shpëtim, veç vonim.

Tri partitë opozitare nuk do të ndalen deri në rrëzimin e Qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Isa Mustafa dhe shkuarjen e vendit në zgjedhje. Madje, nënkryetarja e “Vetëvendosjes”, Fatmire Mulhaxha – Kollçaku, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” shprehet e bindur se kjo Qeveri nuk ka shpëtim, por, siç thotë ajo, veç vonim.

Sa i përket zgjedhjes së kreut të PDK-së, Hashim Thaçi, për president të Kosovës, numri dy i “Vetëvendosjes”, thotë se nuk është i denjë për pozitën më të lartë në shtet.

Po besoj që opinioni është i njoftuar që një kohë të gjatë që tri subjekte politike janë bashkuar fillimisht rreth dy kauzave, që janë dy marrëveshjet që ne i konsiderojmë shumë të dëmshme dhe në vazhdimësi i kemi bërë publike kundërshtimet tona përmes manifestimeve, protestave, aksioneve dhe normalisht deri më 17 shkurt kemi shumë aktivitete, disa më publike e disa më të vogla me qytetarë në kuadër të mobilizimit për protestën e 17 shkurtit”./Zeri/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...