Published On: 15 Prill, 2016

Bill Klinton: Zoti i bekoftë të gjithë shqiptarët!

  • Në një prononcim për portalin dritare, presidenti amerikan më i dashur i shqiptarëve, Bill Clinton ka thënë “Zoti i bekoftë shqiptarët, të gjithë shqiptarët”.

Ky bekim ka ardhur nga ish presidenti i SHBA-së në fund të takimit që pati me shqiptarët në Bronx, tre ditë, para se Hillary Clinton të kërkojë votën e tyre, në zgjedhjet e së martës në Nju Jork.

Ndërsa kongresmeni Eliot Engel, i pyetur nga dritare.net se çfarë mendon për kryeministrin Rama, që sulmon Trump dhe mbështet Clinton, tha duke qeshur: “Sigurisht që kryeministri shqiptar ka të drejtë”.

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/fejton-ekskluziv-dy-dekada-i-mbajtur-ne-sirtar-nga-vrasja-e-kolonelit-ahmet-krasniqi-krimet-dhe-deshtimet/

http://www.shqiptari.eu/video-per-kosoven-qe-po-cmend-serbet-ne-internet-dy-video-foto

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...