Published On: 15 Prill, 2016

Bill Clinton: Zoti i bekoftë shqiptarët!

Nga Kozeta Turishta- Bronx New York

“Zoti i bekoftë shqiptarët, të gjithë shqiptarët” – tha Bill Klinton për dritare.net, në fund të takimit që pati me shqiptarët në Bronx, tre ditë, para se Hillary Clinton të kërkojë votën e tyre, në zgjedhjet e së martës në Nju Jork.

Ndërsa kongresmeni Eliot Engel, i pyetur nga dritare.net se çfarë mendon për kryeministrin Rama, që sulmon Trump dhe mbështet Clinton, tha duke qeshur: “Sigurisht që kryeministri shqiptar ka të drejtë”.

Ndërkaq, takimi vazhdon dhe dritare.net do të sjellë intervista të tjera dhe më shumë info pas pak./dritare.net

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/azem-syla-do-te-arrestohet/

http://www.shqiptari.eu/cmenduria-serbe-vjen-ne-shqip-grindja-me-e-madhe-shqiptaro-serbe-e-filluar-nje-dekade-me-pare-dy-video-foto/

http://www.shqiptari.eu/fejton-ekskluziv-dy-dekada-i-mbajtur-ne-sirtar-nga-vrasja-e-kolonelit-ahmet-krasniqi-krimet-dhe-deshtimet/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...