Published On: 8 Janar, 2016
Bota |

Bill Clinton u kërkon amerikanëve të votojnë bashkëshorten e tij për Presidente

  • Ish presidenti amerikan Bill Clinton deklaron se prosperiteti do të kthehet në vend, nëse amerikanët votojnë bashkëshorten e tij si presidente të ardhshme.

“Në opinionin tim këto zgjedhje shërbejnë për të gjetur një mënyrë se si të sjellim prosperitetin në vend. Këtë mundësi e patëm një herë në 1990, kur unë pata nderin ti shërbej vendit”, tha Bill Clinton gjatë një fjalimi të mbajtur para mbështetësve në Iowa.

Ish presidenti amerikan radhiti gjithashtu edhe sukseset e bashkëshortes së tij në kohën kur ishte Sekretare e Shtetit.

“Kur Hilari ishte Sekretare e Shtetit, edhe pse unë nuk e besoja se do t’ia arrinte, ajo mundësoi që Kina dhe Rusia të nënshkruanin sanksionet ndaj Iranit. Ajo bëri marrëveshjen bërthamore me Presidentin rus Vladimir Putin dhe kjo është e vetmja gjë që ka mbijetuar në marrëdhëniet tona të brishta me Rusinë, tha ai, transmeton OraNews.

Por Bill shmangu komentet mbi kritikat ndaj Clinton për përdorimin e e-mailit të saj personal për çështje pune në kohën kur ishte Sekretare e Shtetit.

Bill Clinton pritet të jetë konsiderueshëm i pranishëm gjatë fushatës elektorale të bashkëshortes së tij për garën presidenciale të 2016

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...