Published On: 27 Prill, 2017

Bilanci i dhunës në Maqedoni, 10 deputetë të lënduar dhe 14 policë

Protestuesit e dhunshëm në tempullin e demokracisë në Maqedoni përpos dëmeve materiale kanë lënduar 14 policisë dhe rreth 10 deputetë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Aktualisht situata para Parlamentit të Maqedonisë paraqitet e qetë, derisa gazetarët dhe deputetët janë evakuuar nga policia e Maqedonisë.

Ndërkohë, në numër i protestuesve vazhdojnë të qëndrojnë brenda hapësirave të Parlamentit të Maqedonisë. (INA)

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...