Published On: 27 Maj, 2017
Bota |

Bien sistemet kompjuterike të ‘British Airways’ në mbarë botën

Sistemet e fluturimeve të kompanisë ajrore ‘British Airways’ kanë rënë në mbarë botën, me kompaninë e cila u ka kërkuar falje klientëve të cilët po përballen me shtyrje pas një ‘ndërprerje’.

Kompania ajrore shkroi në Twitter: “U kërkojmë falje për ndërprerjen e sistemeve aktuale të IT. Jemi duke punuar në zgjidhjen e këtij problemi sa më shpejtë që të jetë e mundur”.

Sipas dëshmitarëve, nëpër aeroportet e Britanisë është shkaktuar kaos – për shkak se kishte radhë të mëdha gjatë kontrollit dhe asnjë shpjegim për këtë, shkruan Daily Mail.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...