Published On: 1 Gusht, 2016

Bie Qeveria? Rexhep Meidani ndërpret urgjent pushimet e kthehet në Tiranë, takohet me Ilir Metën

Çfarë po përgatitet dhe po gatuhet në koalicionin e majtë? Ilir Meta gjendet në Tiranë, dhe po bën një jetë shumë aktive politike, ndërkohë që të gjithë e kanë marrë me qetësi situatën e pushimeve.

Burime të newsbomb.al konfirmojnë se sot në mesditë, kryetari i Kuvendit do të drekojë me ish-presidentin e Shqipërisë, Rexhep Meidani, në një nga restorantet e njohura në kryeqytet.

Takimi, i kërkuar siç duket nga kryeparlamentari Meta, e ka detyruar ish-presidentin Rexhep Meidani të lërë në mes pushimet e verës, dhe të kthehet nga Pogradeci ku po qëndron për të pushuar në Tiranë.

Marrëdhëniet mes PS e LSI janë “krisur” dhe diferencat janë thelluar sidomos pas deklaratave të Pandeli Majkos e Petrit Vasilit.

Tashmë nuk bëhet më fjalë për reformën zgjedhore e miratimin e ligjeve, por bëhet fjalë për qeverisjen mes PS e LSI. Çfarë do të diskutohet në drekën e punës mes Ilir Metës e Rexhep Meidanit? A do të jetë në fokus të palëve situata në qeverisjen e koalicionit të majtë? Deri në përfundim të takimit askush nuk mund të japë më shumë detaje.

Ndërkohë që “Koha Jonë” në numrin e saj të djeshëm, ishte gazeta e parë që përmendi emrin e Rexhep Meidanit si kryeministër për një qeveri teknike, I mirëpranuar nga palët.

Në fakt, nuk dihet sesi do të shkohet deri në një qeveri teknike, përsa kohë që vendi ka një qeverisje normale të koalicionit PS – LSI.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...