Published On: 9 Tetor, 2016

Bie bora e parë në Kosovë (Foto)

Fluskat e para të borës në Kosovë janë shënuar në bjeshkët e Junikut, apo vendin e njohur si Gropa e Erenikut

E këto reshje pritet të intensifikohen edhe gjatë javës që po hyjmë. Kështu thonë të dhënat e  Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat do të luhaten nën vlerat mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale nga 3C deri në 6C, e ato maksimale nga 13C deri në 16C.

Do të fryjë erë verilindore dhe juglindore 2-7m/s, ndërsa shtypja atmosferike do të rritet mbi vlera normale, e në fillim të javës së ardhshme do të zbres nën këto vlera.

junik_1476004762-5410024

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...