Published On: 12 Janar, 2016
Bota |

Biden: Obama më ofroi para kur e kisha djalin e sëmurë(VIDEO)

  • Miqësia ndërmjet Presidentit, Barack Obama dhe Zëvendëspresidentit Joe Biden është tashmë e dëshmuar. Ata drekojnë së bashku çdo javë. Shpesh herë edhe veshin kravatat të ngjashme. Gjithashtu familjet e tyre shkojnë bashkë në pushime. Obama gjithashtu ka mbajtur fjalimin mortor në varrimin e djalit të Joe Biden, i cili vdiq nga kanceri vitin e kaluar.

Në një intervistë me CNN, Biden tregoji se sa e thellë është miqësia e tyre. Zëvendëspresidenti i tha CNN’it se Obama i ofroi atij para gjatë sëmundjes së djalit të tij, Beau.

Më pas ,Biden tregoi se i tha Presidentit, se duhet ta shesë shtëpinë e tij, sepse i duheshin paratë për shërimin e djalit. Por ai tha se Obama nuk e përkrahu për këtë.

“Ai u ngrit në këmbë dhe më tha: “Nuk do ta shesësh atë shtëpi. Më premto se nuk do ta shesësh shtëpinë”, tha Biden.

“Unë do të t’i jap paratë e nevojshme, çfarë do që të duhet, por më premto se nuk do ta shesësh shtëpinë… Mos e bëj Joe… Më premto se nuk do ta bësh”, ka rrëfyer zëvendës presidenti amerikan, Joe Biden në një intervistë për CNN, transmeton Gazeta Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...