Published On: 17 Gusht, 2016

Biden: Kurrupsioni është kancer por edhe dhuna është e patolerueshme

Zv.Presidenti Amerikan Joe Biden që ndodhet për vizitë zyrtare në Kosovë në një konferencë për media me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi gjatë fjalës së tij theksoi se korrupsioni si një kancer që kërkon trajtim mirëpo edhe përdorimi i dhunës është e patolerueshëme,shkruan Gazeta Express.

“Tërë jetën time e kam kaluar duke shkuar nga një vend në tjetrin, sepse çdo vend që përballet me korrupsion është pasojë e qeverisjes së fundit. Korrupsioni është kancer dhe nëse nuk e trajtoni këtë, atëherë mundësia që Kosova të ec përpara nuk është e mundur. Shpresoj të kemi një Kosovë të fortë, demokratike dhe si anëtare të plotë të BE-së pa korrupsion. Mirëpo përdorimi i dhunës dhe kërcënimeve është e patolerueshme në secilën shoqëri” tha Biden.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...