Published On: 17 Gusht, 2016

Biden ka filluar takimin me kryeministrin

Nënpresidenti i SHBA-ve Joe Biden tashmë ka arritur në Kuvendin e Kosovës dhe ka hyrë në takim me kryeministrin Isa Mustafa.

Në takim janë të pranishëm dhe zëvendëskryeministrat Hajredin Kuçi dhe Branimir Stojanoviq dhe ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj.

Pas takimit me kryeministrin, nënpresidenti Biden pritet që të takohet edhe me presidentin Hashim Thaçi ku është paralajmëruar edhe një konferencë e përbashkët për media.

Biden dhe bashkëshortja e tij kanë arritur mbrëmë në Prishtinë ku sot do të jenë të pranishëm në emërtimin e një rruge me emrin e djalit të tyre të ndjerë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...