Published On: 17 Gusht, 2016

Biden e bën të qartë, qeverisja e keqe, Thaçi-Mustafa kancer i shoqërisë

biden

Zëvëndëspresidenti amerikan, Joe Biden në konferencën e përbashkët me Presidentin Thaçi ka kërkuar nga klasa politike dhe shoqëria që ta luftojnë korrupsionin dhe krimin e organizuar. Biden korrupsionin e ka quajtur “kancer i shoqërisë” dhe si diçka që e ndalon zhvillimin e Kosovës.

“Korrupsioni është kancer, nuk është hiperbol kjo. Çdo vend i cili përballet me korrupsion është pasojë e qeverisjes se fundit sepse nuk kanë mundur të ecin përpara. Nëse nuk e trajtoni këto, mundësia që të ecni përpara, kjo mundësi nuk do të jetë e mundshme. Shpresoj që do ta keni një Kosovë të fortë, demokratike pa korrupsion.

Përdorimi i dhunës po ashtu nuk është i tolerueshëm në një shoqëri demokratike.

Korrupsioni i dobëson mundësit e zhvillimit të shoqërisë. Korrupsioni rrezikon çdo gjë që Kosova dëshiron të arrij në të ardhmen e saj”, ka thënë Biden.

bideni6biden565

biden5

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Nazim Qehaja thotë:

  Gjithçka është e qartë, përveç fjalës “Pajtimi me Serbin” mos vallë kjo do të thot kthim në bashkëjetesë me te.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Nazim Qehaja thotë:

  Gjithçka është e qartë, përveç fjalës “Pajtimi me Serbin” mos vallë kjo dontë.thot kthim në bashkëjetesë me te.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 3. fery thotë:

  Dhe jo vetem kaq por, z.Biden ua bere te qarte bashkebisedueseve se per kete katandisje te Kosives dhe popullit te saje , dikush duhet te jepe pergjegjesi politike por, edhe te ndiqet penalisht bash me tere zingjirin e gjate kapadahijsh, batakqijsh e zullumqaresh te pacipte qe ia morren fytyren jo vetem Kosoves por edhe Ameriked

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...