Published On: 22 Korrik, 2016

Bicaj i LDK-së: Mos e votoni Demarkacionin, për teke të atyre që e kapën shtetin!

Nënkryetari i nëndegës së LDK-së në Ulpianë, Petrit Bicaj duke e cilësuar si të dëmshme për Kosovën, marrëveshjen për demarkim të kufirit me Malin e Zi, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve që të mos e votojnë atë në Kuvend.

Derisa flet për fakte, Bicaj përmend Kullën dhe Qakorrin, ku thotë se gjithnjë kanë qenë pjesë e territorit të Kosovës.“ Flitet për fakte, ku ka fakt më të madh se fakti që Kulla dhe Qakorri gjithnjë kanë qenë pjesë e Kosovës, derisa me këtë marrëveshje nuk do jenë më”, tha ai, shkruan gazetablic.com

Shkrimi i tij i plotë:

Jo LDK, por ata qe jane duke e rrenuar LDK-ne dhe Shtetin njekohesisht. Un dhe shume te tjere, te cilet jemi pjese e strukturave te LDK-se, ne asnje menyre nuk e perkrahim kete deklarate, te njerezve te kapur nga uni per pushtet?! Jo, ne asnje menyre nuk duhet “shitur” toka, as per viza, e as per ansje kusht tjeter. Flitet per FAKTE, ku ka fakt me te madh se fakti qe Kulla dhe Qakorri gjithnje pjese e Kosoves kane qene, derisa me kete marreveshje nuk do jene me! Qfar faktesh doni ju, apo mos e keni hallin tek pazaret e flliqta qe i keni bere, e tash ka ardhur kuha t’i paguani!
Apelojme te te gjithe deputetet e sinqerte, te cilet token e Kosoves e konsiderojne si token e tyre, qe ne asnje menyre mos te votojne ne favor te demarkacionit, ashtu siq eshte tani!! Mos lejoni te ju mallkoj e ardhmja dhe i gjithe populli juaj, vetem per teke te disa personave qe kapen Shtetin ne secilen pore te tij.
Petrit Bicaj
Delegat i kuvendit qendror te LDK
Kryetar i nendeges Ulpiana-Prishtine

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...