Published On: 11 Janar, 2016

Bexheti vazhdon me nostalgjinë e viteve të ikura, kësaj here baba i kishte thanë bëhu mësues

I pari i AKR-së Behxhet Pacolli, ka ndarë një ngjarje interesante nga jeta e ti me publikun, ku bëhet fjalë për thirrjen e të atit të ti për tu bërë mwsues.

 

Po ashtu, Pacolli tregon se thirrja e babait të ti nuk kishte ndalur edhe kur lideri i AKR-së kishte shkuar jashtë vendit, të cilin babai e kishte ftuar të kthehet në Kosovë me vlerësimin se i duhet vendit.

Shkrimi i plotë i Behxhet Pacollit në  Facebook:

Amanetet e babait tim të ndjerë ishin të qarta. Kur kreva shkollën e mesme: “Eja në Marec, se atje mungojnë mësuesit”. Dhe sa isha jashtë Kosovës thoshte gjithmonë: “Kthehu, bir, në vendin tënd dhe ndihmoje popullin”. Unë besoj, që një ditë, e keqja në Kosovë do të zhduket, dhe do të zëvendësohet me mirëqenie për të gjithë. Unë nuk do të ndalem në këtë drejtim…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. sahiti thotë:

    Shyqyr Zotit qe nuk je bere mesues, se ne qafe i kishe marre nxenesit

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...