Published On: 8 Prill, 2016

Betohet Thaçi,i premton Jahjagës se do ta ruajë Kushtetutën (Video)

  • Thaçi sapo ka pranuar Kushtetutën e Republikës së Kosovës nga ish presedentja Jahjaga.

Thaçi gjatë pranimit të kushtetutës tha se zotohet se do të jetë rojë i Kushtetutës së Kosovës, ai poashtu falenderoi Jahjagën për punën e shkëlqyeshme që sipas tij ka bërë ish presisentja për pesë vite.

“E nderuar presidente do ta ruajë dhe do ta kultivojë kushtetuten e Republikes së Kosovës mbi bazen elementare në uinitetin politik. Zotohem para jush dhe  institucioneve te vendit se do të jem rojë i kushtetutës” tha Thaçi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...