Published On: 13 Janar, 2016

Beteja për eliminim Rama-Meta: Kush do të fitojë?

Nga Kastriot Islami

Beteja e Rames per eleminimin e Metes eshte bere per jete a vdekje per shkak te reformes se drejtesise.

Nese reforma realizohet nga Rama, eleminimi i Metes eshte ngjarje e sigurte.

Mirepo reforma nuk mund te realizohet nga vetem Rama sipas interesave te Rames per kapjen e gjyqesorit.

Opozita jo vetem nuk do te behet pale me asnjeren nga pjeset e se njejtes maxhorance oligarkike, banditeske, kriminale, te korruptuar…por do te beje betejen e saj se bashku me qytetaret per crrenjosjen e krimit e te korrupsionit nga qeverisja, kuvendi, shteti…

Nese reforma deshton shkaku i vetem eshte beteja per jete a vdekje mes tyre, mes dy pjeseve te se njejtes maxhorance qe mendojne me naivitet se eleminimi i njeres i jep legjitimitet e integritet tjetres.

Ne cdo rast kjo maxhorance per shkak te betejes per jete a vdekje mes Rames e Metes ka rene dhe nuk ekziston.

Eshte detyre e opozites dhe qytetareve qe te ndeshkojne kete maxhorance te rrezuar moralisht dhe ilegjitime…

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...