Published On: 15 Shtator, 2016

Besojeni ose jo, por ekziston një shenjë e 13-të e horoskopit!

Keni një jetë të tërë që mendoni se jeni përfundimisht një Luan apo një Peshore? Epo atëherë përgatituni sepse kjo që do t’ju themi tani, mund t’ju bëjë shumë konfuzë, sepse shenja juaj mund të jetë e gabuar!

Sipas astronomëve, që prej kohës së babilonasve të lashtë, qielli ka ndryshuar shumë dhe yjësitë kanë lëvizur me një muaj, fakt ky që është konfirmuar edhe nga NASA.

Ky ndryshim vjen si rezultat i tërheqjes gravitacionale të Hënës dhe Diellit, që ka shkaktuar një “lëkundje” të Tokës.

Ndërkohë që shenjat e Zodiakut kanë qëndruar fikse, yjësitë kanë ndryshuar me kalimin e kohës si pasojë e këtyre “tronditjeve”.

Si rezultat, rreth 86% prej nesh kanë jetuar një jetë të tërë nën një shenjë të gabuar horoskopi.

Dhe nuk bëhet fjalë vetëm për data të gabuara, por flitet madje për një shenjë tërësisht të re.

Ajo është Ophiuchus dhe simbolizohet nga një burrë që bën në duar një gjarpër, që njihet ndryshe edhe si Serpentarius.

heavenss

Një gjë të tillë e konfirmojnë edhe disa prej astrologëve modernë. Ja për cilat data bëhet fjalë:

Bricjapi: 20 janar-16 shkurt
Ujori: 16 shkurt-11 mars
Peshqit: 11 mars-18 prill
Dashi: 18 prill-13 maj
Demi: 13 maj-21 qershor
Binjakët: 21 qershor-20 korrik
Gaforrja: 20 korrik-10 gusht
Luani: 10 gusht-16 shtator
Virgjëresha: 16 shtator-30 tetor
Peshorja: 30 tetor-23 nëntor
Akrepi: 23 nëntor-29 nëntor
Ophiuchus: 29 nëntor-17 dhjetor
Shigjetari: 17 dhjetor-20 janar

Burimi: Marie Claire

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...