Published On: 5 Korrik, 2016

Besimtarët muslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit (FOTO)

Besimtarët myslimanë në Kosovë sot po e kremtojnë festën e Fitër Bajramit, festë kjo e cila shënon edhe fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Shënimi i kësaj kremteje e cila nisi në orët e para të mëngjesit në të gjitha xhamitë në Kosovë, ndërkohë që manifestimin qendror u mbajt në Xhaminë e Madhe në Prishtinë.

Festa e Fiter Bajramit, ka pasuar muajin e shenjtë të Ramazanit, gjatë të cilit, sipas besimit Islam, agjërohet 30 ditë, në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...