Published On: 28 Prill, 2016

Besim Dajaku, truproja i presidentit Rugova si kurrë nuk e keni parë!

BESIM DAJAKU (1969 – 2001)

Fotoja lart është bërë në verën e vitit 1998, në vendin e quajtur Kodra e Baranve, pikë ushtarake e UÇK-së atëherë. Në foto është një pjesë nga njësiti i fshatit tonë, i udhëhequr nga vëllai i madh Xhevat Dajaku Xhevat, i cili është në këmbë në të majtë të fotos, kurse ulur është Besimi Dajaku, me rroba të zeza dhe me kokë ulur…

* Kjo foto poshtë është bërë me 1995 në Heilbron të Gjermanisë, në kohën kur Besimi ishte 25 vjeç.
Besimi ishte një sportdashës i madh, e sidomos i sporteve luftarake. Edhe nga ana fizike ishte një lis i pamposhtur.

Besim dajaku

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...