Published On: 22 Shtator, 2016

Besa Gaxherri: Nuk do të lejohet as kishë as xhami në oborrin e UP-së

Deputetja Besa Gaxherri nga LDK thotë se serbët e Kosovës duhet të respektojnë Kushtetutën.

Ajo tha se nuk do lejohet as kishë as xhami në oborrin e UP-së dhe ka kërkuar nga kryeministri që t’ua tërheq vërejtjen ministrave serb në Kosovë të mos japin deklarata politike

Ajo tha se Kosova po vazhdon të ardhmen por nuk ka harruar të kaluarën dhe persekutimin që i është bërë popullit. Gaxherri ka kërkuar nga qytetarët të mos bien pre e provokimeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...