Published On: 8 Maj, 2016

Berisha: Vrasja e Komandant Drinit ishte fitore e krimit të organizuar me barkëqitje sllave

  • Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha, ka kujtuar përvjetorin e gjashtëmbëdhjetë të vrasjes së Ekrem Rexhës – Komandant Drinit.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Berisha ka thënë se mënyra e vrasjes së Drinit para derës së shtëpisë ishte një paralajmërim se Kosova po futej në një rrugë pa dalje.

Ky është shkrimi i plotë i Berishës në rrjetin social:

“Me 08.05.2000 ende pa u bë një vit që ishte kry lufta, para shtëpis tij në mënyr qyqare vritet bashkëluftetari Ekrem Rexha-Drini. Vrasja e Komandant Drinit ishte një paralajmërim se Kosova po futet në një rrugë pa kry dhe krimi i organizuar në bashkpunim me barkëqitjen sllave do ta shkatrroin seriozisht vlerën e këti vendi që quhet UÇK dhe vendin do ta dërgoi drejt falimentimit. Vrasja e Kom.Drinit nuk ishte humbje vetëm për familjen dhe shokët e luftës por ishte humbje për Prizrenin, Kosovën dhe prespektivën evropiane të të gjith qytetarve”.

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/komandanti-ekrem-rexha-drini-eshte-vrare-per-ta-mbuluar-tradhtine-ndaj-muje-krasniqit-nga-shtabi-i-pulave/

http://www.shqiptari.eu/hoxha-i-gjilanit-gjaku-i-pa-besimtareve-eshte-pija-me-e-mire-per-myslimanet-video/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...